Stół tekowy z przykręcanymi nogami

Jak złożyć stół tekowy z przykręcanymi nogami?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów stołów tekowych i dębowych ze składanymi bądź przykręcanymi nogami. Jak złożyć stół z teczyny z przykręcanymi nogami?

Poniżej możesz obejrzeć krótki film, w którym pokazujemy, jak należy to prawidłowo zrobić!

Jak obrócić stół tekowy?

Oto te same wskazówki, czarne na białym. Możesz chcieć je wydrukować przed złożeniem swego stołu!

 • Zwróć uwagę na numerację nóg. Każdy róg i każda noga ma swój numer i tylko konkretne zestawy do siebie pasują. Jeśli to zignorujesz, może nie udać Ci się zbudować stołu lub też możesz zbudować go źle!

  Stół tekowy z nogami przykręcanymi
  Nogi stołu tekowego powinny być oznaczone.
 • MOCNO = MOCNO! Stoły są doskonale zaprojektowane i są zawsze kontrolowane. Jeśli przykręcisz śruby mocujące nogi do stołu zbyt mocno, drewno może popękać ze względu na wysokie ciśnienie. Dlatego MOCNO = MOCNO!

  przykręcanie nóg - stół tekowy
  MOCNO = MOCNO!
 • Nigdy nie obracaj stołu sam! Nieważne, jak silny jesteś – ze względu na długość stołu, możesz stracić nad nim kontrolę. Szkoda by było, gdyby stół rozpadł się na ziemi. Dlatego zawsze ustawiaj stół w parze.

  obracanie stołu tekowego
  Stół tekowy jest bardzo ciężki – obracaj go w parze.
 • Nie kładź stołu na podłodze, ale na przykład na stoliku do kawy. Będziesz mógł w ten sposób podnosić i obracać stół z dużo większą łatwością. Stół jadalny (lub cokolwiek innego, na czym możesz postawić stół), działa jak dźwignia, dzięki której podnoszenie stołu staje się prostsze.

  Obracanie stołu tekowego
  Obracaj stół w trzech ruchach.
 • Gdy obracasz stół, zrób to w trzech ruchach. Nie obracaj stołu za jednym zamachem. Gdy stół leży na blacie, obróć go na jedną stronę i pozwół całej jego wadze spocząć na stoliku kawowym. Upewnij się, że dwoje ludzi nie chwyta go naraz! Następnie przytrzymaj stół w stabilnej pozycji i ustaw go idealnie.
 • Podczas obracania nie trzymaj stołu mocno za jego nogi! Nigdy nie używaj dźwigni, aby obrócić nogi stołu! Zawsze obracaj stół w parze, aby druga osoba mogła utrzymać jego ciężar. Konstrukcja jest bardzo stabilna, ale jeśli cała waga masywnej, litej teczyny lub dębiny spoczywa na jednej bądź dwóch nogach, ciężar może być zbyt duży (ze względu na efekt dźwigni).
 • Krótko skontroluj stół. Może uszkodził się podczas transportu lub obracania? (Zawsze kładź na stół obrus, aby zapobiec zadrapaniom).
 • Stół jest gotowy! Został obrócony i może być używany!